Jak sprawnie i skutecznie zarabiać na inwestycjach?

Chcesz zarabiać na inwestycja w nieruchomości, lecz nie masz odpowiedniej wiedzy do tego typu działań. A może po prostu boisz się stracić zainwestowane pieniądze? Nie martw się może inwestować i zarabiać na inwestycjach bez większego ryzyka. Wszystko za sprawą najmu zwrotnego. Owe określenie jest całkiem nowe w Polsce, jak i w polskim prawie, co nie zmienia faktu, że na rynku można się z nim spotkać. Całość sprawdza się do złożonej współpracy, w której to dochodzi do sprzedaży, następnie najmu. Polega to na tym , że pewien właściciel sprzedaje swoją własność, a my po jej zakupie następnie mu ja wynajmujemy. Przynosi to obopólne korzyści. Od strony właściciela zyskuje on dodatkowe finanse na rozbudowę działalności gospodarczej. Z drugiej strony kupujący zyskuje stały dochodu w wysokości najmu. Co ciekawe takie działanie nie wymusza wykupienia danej nieruchomości w całości. Istnieje możliwość zakupienia tylko pewnej części, stając się tym samym udziałowcom. W ten sposób właściciel ma pewność na zyskanie dodatkowych środków i nie musi szukać jednej osoby, z bardzo bogatym portfelem. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne, gdyż ponoszone przez nas ryzyko jest minimalne, a zysk na poziomie maksymalnie kilku procent inwestycji to dobre rozwiązanie.

Zalet ciąg dalszy…

To wciąż nie koniec zalet, gdyż takie regularne wpłaty kupujący będzie otrzymywał przez co najmniej kolejne 30 lat. Wynika to z warunków narzucanych przez kodeks cywilny w sprawie umowy najmu między przedsiębiorcami. Istnieje też możliwość załączanie innych korzyść dla obu stron poprzez wpisanie ich właśnie w ta umowę. Oczywiście podane rozwiązanie jest tylko jednym z wielu gdzie inwestowanie w nieruchomości nie przynosi ryzyka.

Zawsze możemy tez skupić się na nieruchomościach niekomercyjnych i podnajmować mieszkania dla innych ludzi, a przypadku kryzysu sprzeda je lub zamieszkać samemu. To też pewien rodzaj zabezpieczenia dla młodych i nieoświadczonych inwestorów. Wciąż jednak pozostaje kwestia pieniędzy, gdyż w tym przypadku nie mamy innej możliwości nie wykupienie całości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *