Telefon dla dziecka do szkoły – jaki wybrać?

Telefony komórkowe mają różne zastosowanie w zależności od tego kto będzie używał. Jest to o tyle ważne, że pozwala na dobór odpowiednich funkcji i parametrów w zależności od aktualnych potrzeb. Innymi słowy innego telefonu będzie potrzebował biznesmen, innego pracownik danego biura, a jeszcze innego uczeń. Pojawia się więc pytanie: w jaki sposób wyposażyć nasze dziecko idące do szkoły w telefon komórkowy?

W pierwszej kolejności musimy zdać sobie sprawę z faktu, że szkoła jest miejscem zarówno do nauki, jak i rozrywki, a w szczególności nieostrożność z ze strony dzieci. Innymi słowy telefon jaki mamy zamiar kupić naszym dziecku musi być odporny na liczne uszkodzenia, zarysowania, upadki i zalania wodą, oraz inne możliwe czynniki fizyczne. Oczywiście telefony tak bardzo odporne są też również bardzo drogie, niemniej jednak każdy z zakupionych modeli można wyposażyć w odpowiednie etui, folie ochronne, czy też szkła hartowane tak by jak najbardziej przedłużyć jego użyteczność.

Dzięki takiemu podejściu w przypadku zniszczenia ekranu nie będziemy musieli płacić kilkuset złotych za jego wymianę, tylko po prostu zmienimy nowe szkło. Co więcej telefon jaki kupujemy naszego dziecka ma w pierwszej kolejności służyć bezpieczeństwu, a przez to rozumiemy bezpośredni kontakt z naszą pociechą. Innymi słowy będzie on możliwy tylko i wyłącznie w wypadku gdy nie rozładuje mu się bateria, dlatego tego też telefony dla szkolnych dzieci powinny być pojemny akumulator powyżej 4 tysięcy mAh. Szczególnie, że należy zwrócić uwagę na fakt iż nasze dziecko będzie wykorzystywało je w wielu przypadkach głównie do gier. Mówiąc o bezpieczeństwie nie możemy także zapomnieć o lokalizacji, dlatego warto jest aby telefon miał w sobie zamontowany lokalizator GPS, tak byśmy zawsze i wszędzie mój sprawdzić gdzie aktualnie się znajduje nasza Pociecha. Dzięki takiemu podejściu będziemy mogli czuć się pewniej i spokojnie tym samym pozwalając na teoretycznie mniejszą kontrolę.

Ostatnia kwestia jest dość nielogiczna dla wielu rodziców jednakże nie można się dziwić, że dzieci będą wykorzystały telefony znacznie bardziej wydajni i sprawdzały ich maksymalne możliwości niż rodzice. Wynika to z faktu korzystania z wielu aplikacji, gier i innych elementów dlatego też warto pamiętać aby zakupiony telefon posiada bardzo mocny procesor, tak by nasze dziecko nie rozczarowała się już po chwili użytkowania.

One Reply to “Telefon dla dziecka do szkoły – jaki wybrać?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *