Skuteczne i szybkie opalanie – jak to zrobić?

Opalanie się na plaży to jedna z przyjemniejszych rzeczy z jaką możemy spotkać się w naszym życiu. Jakby na to nie spojrzeć kto z nas nie chciałby spędzić dnia wolnego leżąc na plaży i całkowicie zapomnieć o pozostałym otaczającym nas świecie. Ponadto nie można ukrywać, że oliwkowo czekoladowy odcień skóry jest aktualnie bardzo modny i każdy chciałbym móc się nim pochwalić. Wiąże się to zarówno z chęcią pokazania się, że spędziło się czas wolny na wakacjach, jak i z aktualnymi trendami modowymi. Słońce ma wiele zalet dzięki, którym samo opalanie się sprawia, że czujęmy się znacznie, a to znacznie szczęśliwsi. Wynika to z faktu produkowania endorfin, czyli tak zwanego hormonu szczęścia pobudzającego nas do dalszego aktywniejsze działania. Co więcej promienie słoneczne są wymagane do tego aby nasz organizm produkował witaminy D3 niezbędną w przypadku odpowiedniego funkcjonowania kości, jak i zapewnienia płodności zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

Jak właściwie się opalać?

Będąc szczerym w praktyce wystarczy nam około 30 minut na słońcu było poczuć jego pozytywne efekty. Niemniej jednak patrząc na otaczający nas świat, jak i chęć do dalszego pędów nie zawsze jesteśmy w stanie wygospodarować nawet tyle czasu na taką możliwość Nie wspominając już tutaj o dość brzydkiej pogodzie jaka z reguły panuje na terenie naszego kraju. W efekcie chcąc jak najbardziej skorzystać z obecnego słońca spędzam na nim ogromne ilości czasu nie myśląc o negatywnych skutkach. Promienie słoneczne mogą spowodować u nas wysuszenie skóry, a dodatkowo pojawienie się drobnych czarnych plam, które określane są jako czerniak. Słowo to odnosi się do nowotworu skóry, jednego z najbardziej złośliwych zaraz po raku piersi dlatego też choćby przez wzgląd o własne dobro należy odpowiednio chronić się przed nadmiarem promieni słonecznych.

W tym celu warto stosować różnego rodzaju filtry, jak i balsamy, a także specjalną dietę dzięki czemu będziemy mogli się bezpiecznie opalać. Mowa tutaj między innymi o spożywanie dużej ilości produktów zawierających beta-karoten będącego naturalnym filtrem ochronnym przeciwko promieniom UV, a także właściwym nawilżaniu skóry dzięki czemu będzie ona delikatna i aksamitna nawet pomimo długiej ekspozycji na światło. Jeżeli zastosujemy właściwe podejście do pielęgnacji naszej skóry możemy czuć się bezpiecznie i korzystać z dostępnych promieni słońca nawet przez dłuższy czas niż zalecają naukowcy.

One Reply to “Skuteczne i szybkie opalanie – jak to zrobić?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *