Jak skutecznie wykryć sprawcę kradzieży w sklepie?

Prowadzisz sklep? Podejrzewasz, że wśród pracowników znajduje się osoba, która kradnie? Nie wiesz, jak skutecznie wykryć sprawcę? Pomyśl o wykrywaczu kłamstw!

Stawiamy czoła kradzieży

Jak skutecznie wyłapać pracownika, który kradnie w sklepie? Niektórzy pewnie stwierdzą, że wystarczy zainwestować w dobrej jakości monitoring. Jednak rzeczywistość wcale nie jest taka prosta, bo nawet najlepszy monitoring może nie obejmować całego sklepu, a to skutkuje tym, że pracownik doskonale wie, jak obejść kamery. Co w takim razie zrobić? Jak wykryć złodzieja? Rozwiązania wcale nie trzeba szukać daleko, wystarczy sięgnąć po wariograf.

Wariograf – o czym mowa? 

Wariograf, zwany także wykrywaczem kłamstw, to urządzenie przypominające wyglądem stary magnetofon (zob. www.wykrywaczklamstw.pl). Jednak w tym niepozornym urządzeniu tkwi bardzo duży potencjał. Odpowiednio wykorzystany potrafi określić prawdomówność badanej osoby. Całe badanie polega na zadawaniu pytań, na które badany odpowiada „tak” lub „nie”, więc jedyne co trzeba zrobić, to zadawać odpowiednie pytania. Wariograf w trakcie badanie rejestruje oddech, ciśnienie krwi oraz przewodnictwo elektryczne skóry. Na ich podstawie specjalista jest w stanie określić, czy badana osoba mówi prawdę, czy też kłamie.

Wariograf a wykrycie złodzieja w sklepie

Wariograf może okazać się bardzo przydatnym narzędziem przy wykryciu pracownika, który dopuścił się kradzieży w sklepie. Wystarczy zamówić badanie i poprosić pracowników, aby się jemu poddali. I tutaj warto zaznaczyć, że nie możemy tego wymusić. Badanie wariografem jest dobrowolne, nikogo nie można do niego zmusić. Jednak osoby, które odmówią poddania się badaniu, mogą dać nam wiele do myślenia. W końcu, jeśli nie mają nic do ukrycia, to takie badanie będzie dla nich czystą formalnością i sposobem na oczyszczenie się z zarzutów. Gorzej z pracownikami, którzy faktycznie mają coś do ukrycia, odmowa może świadczyć, że to oni stoją za kradzieżą.

Podsumowując, można stwierdzić, że badanie wariografem pozwala w łatwy sposób wyłapać sprawcę kradzieży. Dlatego, jeśli zajdzie takie podejrzenie, warto o nim pomyśleć. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *