Ceny nieruchomości w Szczecinie

Osoby planujące dokonać zakupu nieruchomości w stolicy województwa zachodniopomorskiego bardzo często zastanawiają się w jakiej dzielnicy mieszkania są najbardziej atrakcyjne pod względem cenowym. Warto mieć świadomość, że na cenę nieruchomości w Szczecinie składa się bardzo duża liczba czynników, istotne znaczenie przy zakupie mają również indywidualne preferencje osób zainteresowanych.

Jak przedstawiają się ceny mieszkań i nieruchomości w Szczecinie?

Czynnikiem, który ma wpływ na cenę nieruchomości lub mieszkania w Szczecinie jest przede wszystkim lokalizacja. Warto mieć świadomość, że za mieszkanie z miejscem parkingowym na ulicy Wodnej Wodna o powierzchni 79 metrów kwadratowych w dzielnicy Skolwin trzeba zapłacić 205 tysięcy złotych. Wychodzi zatem niecałe 2600 złotych za metr kwadratowy. Oczywiście mieszkanie jest z rynku wtórnego. Ponadto jednym z jego atutów nie jest bardzo wysoki standard.

Z kolei osoba zainteresowana zakupem trzypokojowego apartamentu zlokalizowanego na ulicy Poznańskiej w dzielnicy Warszewo o powierzchni 68 metrów kwadratowych musi się liczyć z wydaniem 509 tysięcy złotych. Wychodzi zatem prawie 7500 złotych za metr kwadratowy. Warto koniecznie podkreślić, że mieszkanie jest również z rynku wtórnego. Wyróżnia je jednak w porównaniu do wspomnianego wcześniej mieszkania wysoki standard, a także umiejscowienie na strzeżonym osiedlu. Z roku na rok coraz więcej osób przy wyborze nieruchomości, mieszkania bierze pod uwagę bezpieczeństwo.

Domy Bezrzecze również cechuje bardzo duże zróżnicowanie cenowe. Doskonałym przykładem może dom o powierzchni 110 metrów kwadratowych z czterema pokojami i działką o powierzchni 110 metrów kwadratowych kosztuje 499 tysięcy złotych. Cena jest zatem niższa niż 68 metrowe mieszkanie w dzielnicy Warszewo.


Z kolei inna nieruchomość o powierzchni 110 metrów kwadratowych, a także trzy razy większą działką będzie kosztowała 835 tysięcy złotych. Oznacza to, że ceny dwóch mieszkań o takiej samej powierzchni, na jednej dzielnicy mogą różnić się nawet o 300 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *