Ekologiczne słomki papierowe – jakie mają mocne i słabe strony?

Zauważyliście, że ostatnio bardzo często mówi się o tym, by sięgać po ekologiczne słomki papierowe? Skąd w ogóle taki trend? Jak się okazuje, słomki plastikowe niosą ze sobą wiele szkód dla naszego środowiska. A jak jest w przypadku ekologicznych słomek papierowych? Jakie są ich mocne i słabe strony? Sprawdzamy!

Zalety ekologicznych słomek papierowych

Do największych zalet słomek papierowych należy fakt, że produkowane są z naturalnego surowca, czyli papieru. Surowiec ten ulega biodegradacji, czyli rozkładowi, który trwa około kilku miesięcy. To sprawia, że ekologiczne słomki papierowe stają się najlepszą wersją słomek. Słomki z plastiku nawet nie mają z nimi szans, ponieważ ich rozkład trwa aż do kilku lat. Zanim jednak to się stanie, trzeba gdzieś je umieścić. Najczęściej słomki plastikowe lądują na wysypiskach śmieci, ale nie tylko, bo również w wodzie, w lesie, czy po prostu gdzieś w glebie pozostawiając po sobie mało estetyczny ślad i problem w postaci śmieci. Ze słomkami papierowymi takiego problemu nie ma. Nawet jeśli wylądują w wodzie, to szybko zaczną się rozkładać i w krótkim czasie nie będzie po nich ślady. To jednak nie koniec zalet. Słomki papierowe są przyjazne dla ludzi, nie zagrażają naszemu zdrowiu, więc możemy z nich dowolnie korzystać. Poza tym słomki dostępne są w wielu modelach oraz szerokiej palecie barw. Słomki z papieru są też solidne i tanie. Sprawdzają się nie tylko w domach, ale również w miejscu pracy, w punktach gastronomicznych oraz wszędzie tam, gdzie serwowane są drinki, czy napoje.

Wady ekologicznych słomek papierowych

A co z wadami? Czy słomki z papieru mają jakieś słabe strony? My jak do tej pory nic nie znaleźliśmy. Jedyne, na co trzeba uważać to sprzedawcy. Niestety nie każdy z nich faktycznie oferuje ekologiczne wersje słomek. Dlatego, aby nie paść ofiarą oszustów, uniknąć rozczarowania i straty pieniędzy, zawsze powinniśmy kupować słomki w sprawdzonych i godnych zaufania miejscach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *