Kilka faktów o kulturze Korei Południowej.

Korea południowa to kraj o bogatej historii, fascynującej kulturze, bujnej i zachwycającej przyrodzie oraz cenionej dobrej kuchni. Chcąc odbyć podróż do korei południowej z pewnością powinniśmy zwrócić uwagę na kilka znaczących elementów.

Koreańczycy w przeciwieństwie do nas i innych narodów, wierzą, że ich pechowa liczba to 4. I tak nigdy nie kupią nikomu prezentu składającego się z czterech części.

Cyfra 4 jest uważana przez nich za zło i jest przyrównywana do śmierci, czy zmarłego.

Wszystko co zawiera czwórkę, traci na wartości. Drugim wyróżniającym się elementem, jest dbanie o wygląd zewnętrzny. Otóż Koreańczycy uważają, że nie tylko ważne jest wnętrze człowieka i jego uczynki ale także uroda i dbanie o siebie. Już sami mężczyźni kupują więcej kosmetyków, niż inni panowie na świecie. Dodatkowo istotną rolę odgrywają kliniki chirurgii plastycznej.

Sprawdź również: Korea Południowa kultura.

Uważa się, że Korea jest jednym z najczęściej wykonujących zabiegi państwem. Jak się okazuje Korea południowa słynie także z muzyki, a dokładnie gatunku muzycznego jakim jest pop. Słucha się jej w USA, Australii, a nawet Egipcie. Nie można także nie wspomnieć o ulubionym przysmaku mieszkańców Korei południowej. Należy bowiem do nich Kimchi. Jest to pikantny i kiszony dodatek, przygotowywany zazwyczaj z kapusty lekko osolonej, pasty z papryczek chili, czosnku i imbiru oraz czerwonej papryki, cukru i sosu rybnego. Kimchi to potrawa jedzona przez Koreańczyków w bardzo dużych ilościach, jest przekazywana z pokolenia na pokolenie i spożywana jako osobna potrawa ale też jako dodatek, np. do smażonego ryżu. Koreańczycy uważają, że oprócz walorów smakowych, posiada także właściwości odżywcze, regenerujące skórę i pozytywnie wpływające na układ pokarmowy.

Nie sposób także wspomnieć o ulubionym sporcie w Korei południowej. Najpopularniejszym ze sportów jest taekwondo, a więc sztuka walki powstała w latach 90, mające swoje korzenie w starożytności. Dzisiaj taekwondo uprawiają już miliony osób na świecie, a dodatkowo zasłynęło na Olimpiadzie. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *