Lwów w zasięgu ręki!

Dawne kresy Rzeczypospolitej to fascynujący i bardzo sentymentalny dla nas kawałek ziemi. Odnajdziemy tam miejsca, w których działy się przeróżne polskie dzieła literatury. Za przykład niech posłuży tutaj “Potop” Henryka Sienkiewicza. Czy nie marzyłeś nigdy o zobaczeniu Zbaraża lub Łubniów? Może fascynują się “pola malowane zbożem rozmaitem” z “Pana Tadeusza”? To wszystko już teraz w zasięgu ręki!

Lwów to miasto o bardzo bogatej historii

Gród uzyskał prawa miejskie już w 1356 roku, czyli jeszcze zanim Polacy zdobyli miasto i przyłączyli je do swojego kraju. Położone jest ono obecnie na zachodniej Ukrainie, przynależało niegdyś do II Rzeczypospolitej. Zostawiliśmy tam ogrom historii, która tylko czeka na zobaczenie! Piękne miejsca takie jak Katedra Łacińska, Sobór Świętego Jura czy Arsenał Królewski we Lwowie to tylko niektóre z miejsc, jakimi może nas uraczyć to przepiękne i duże miasto. Piszę tak, ponieważ gdyby obecnie znajdował się on w Polsce, byłby 3 największym miastem kraju, ustępując jedynie Warszawie i Krakowowi. Położone jest na granicy Roztocza i Podola, w dolinie wyrzeźbionej przez rzekę Pełtew, 70 km od granicy polsko-ukraińskiej. Takie skarby tuż za granicami naszego kraju! Nazwa miasta pochodzi od Lwa, ma ona charakter dzierżawczy. Do tej pory we Lwowie można zobaczyć Polaków, jednak nie jest ich tak wielu jak w poprzednich wiekach. TY możesz to chociażby tymczasowo zmienić, udając się z wizytą tam! Zobacz więcej na: https://www.kresy.com/

Oczywiście można się samemu dostać do tego pięknego miasta, ponieważ jest ono obecnie dość dobrze skomunikowane z innymi ośrodkami na terenie Polski. Jednak czy nie pięknej byłoby zostać profesjonalnie oprowadzonym po tak wspaniałym miejscu. Żeby to osiągnąć, można skorzystać z wycieczki do Lwowa! Dzięki temu nic co ważne cię nie ominie, a ty będziesz mógł rozkoszować swoje oczy najpiękniejszymi widokami – i miejsc pozostawionych przez Polaków, i pozostałych zabytków, jakimi może zaskoczyć cię to miasto! Skosztujesz także znakomitej ukraińskiej kuchni oraz jeśli tylko zapragniesz poznasz miejscowe obyczaje. Czego chcieć więcej od podróży. Wszystko na wyciągnięcie ręki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *