okulary przeciwsłoneczne

Wygoda, styl i praktyczność okularów przeciwsłonecznych

Wiele osób nie wyobraża sobie wyjścia na słońce bez zabrania porządnych przeciwsłonecznych okularów. Chronią one oczy przed promieniami, ale też pozwalają na komfortowe poruszanie się po dworze przy silnym nasłonecznieniu. Na plaży czy otwartych przestrzeniach są wręcz niezbędne, ale czy kochamy je tylko za to?

Skuteczna ochrona przed słońcem

Zadaniem numer jeden, które stoi przed okularami przeciwsłonecznymi Bombardina, jest skuteczna ochrona oczu przed silnymi promieniami UV. Wciąż niewielki odsetek ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że gałki oczne również mogą ulec poparzeniu, jeśli nie będą w odpowiedni sposób zabezpieczane podczas dużych upałów i stałego napromieniowania słonecznego. Wychodząc na słońce bez okularów przeciwsłonecznych czujemy się bardzo niekomfortowo a nasze oczy szybko się męczą. Dłuższy pobyt na słońcu bez okularów z przyciemnianymi szybkami może być przynieść bardzo złe skutki dla naszych oczu. Dlatego noszenie specjalnych przyciemnianych szkieł nie jest tylko oznaką mody i stylu, ale przede wszystkim odpowiedzialnością za własne zdrowie.

Nie tylko zwykłe modele

Odpowiedzialnością, którą łatwo można połączyć z przyjemnością noszenia. Współczesne okulary przeciwsłoneczne występują bowiem w takiej różnorodności pod względem wyglądu, że te tradycyjnie okrągłe wydają się już wręcz niemodne. Nie tylko oprawki pojawiają się w niebanalnych formach z lekko zaokrąglonymi, prostymi lub kwadratowymi zausznikami, ale także szkła można spotkać już w coraz ciekawszych modelach. Pozytywne opinie zbierają na przykład szkła w formie serca, które przyciągają uwagę, lekko skośne „muchy”, modele z dodatkowymi dekoracjami (głównie płomienie) itp. Wybór okularów przeciwsłonecznych jest tak szeroki, że każda osoba bez trudu znajdzie coś dla siebie.

Plastik czy metal?

Kupując okulary do ochrony przed słońcem trzeba będzie wybrać nie tylko ich model, ale również materiał, z jakiego wykonano oprawki. Pod tym względem królują dwa: plastik oraz metal, z którego najpopularniejszym jest lekkie aluminium. Oba typy mają swoje zalet, ale i drobne wady, np. podatność na złamania czy wygięcia. Wśród zalet wymienić można z kolei lekkość, elastyczność, mocny chwyt uniemożliwiający zsunięcie się z uszu czy odpowiednie wyprofilowanie mostka, aby utrzymywać je na miejscu. Warto zwracać uwagę na jakość materiałów, z których wykonane są okulary. Jeśli robimy zakupy przez Internet, pomocne mogą okazać się opinie klientów, którzy już dokonali zakupu i mieli okazje przetestować produkt. Podczas zakupu warto też zwyczajnie kierować się po prostu zmysłem estetycznym i wybrać takie okulary Bombardina, które najbardziej przypadną nam do gustu.

Podsumowanie

Okulary przeciwsłoneczne są niezbędne w letnie słoneczne dni. Bez nich nie tylko czujemy się niekomfortowo ale również narażamy swoje oczy na niebezpieczną ekspozycję na szkodliwe promienie słoneczne. Okulary z przyciemnianymi szkiełkami znajdziemy w wielu sklepach i kioskach. Jeśli jednak chcemy aby zakup służył nam przez dłuższy czas, powinniśmy skorzystać ze sklepu, który ma dobre opinie. Takim godnym polecenia sklepem jest z pewnością Bombardina. Znajdziemy w nim ponad 200 rodzajów okularów przeciwsłonecznych w różnych wariantach kolorystycznych. Przejrzysta strona internetowa pozwala na szybkie przeglądanie produktów wraz ze zdjęciami. Zakupy w sklepie online są bardzo proste, wygodne i nie zajmują dużo czasu. Co więcej, wysyłka wszystkich produktów znajdujących się w sklepie Bombardina jest darmowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *