miłość w niepewnych czasach

Miłość w niepewnych czasach

Autorzy wielu współczesnych książek o miłości przyzwyczajają nas do coraz to ostrzejszych scen w swoich dziełach. Dużą rolę odgrywają też filmy oraz opowiadania erotyczne, gdzie tematyka namiętności jest wszechobecna. Generalnie współczesny czytelnik jest już przyzwyczajony, że pikantne sceny mogą przewijać się przez całą książkę. Niektórzy autorzy, którzy zdobyli światowy rozgłos nauczyli nas nawet, że cała książka może opierać się na takich motywach.

Czy jednak jest to zjawisko pozytywne?

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć. To tylko narzędzie wykorzystywane przez autora, które może być użyte lepiej lub gorzej. Czytelnik sam musi ocenić czy autor wywiązał się dobrze ze swojego zadania jakim było przedstawienie mu spójnej i ciekawej historii, nawet jeżeli głównym wątkiem fabularnym mają być przygody łóżkowe jednego z bohaterów. Ta czy inna tematyka nie zwalnia autora z konieczności przedstawienia spójnego dzieła. Po lekturze książki Bracia Slater, Tom 2, Alec można stwierdzić, że L. A. Casey doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

Bracia spod ciemnej gwiazdy

Tom drugi opowiadań o Braciach Salter ukazuje nam dziewczynę z sąsiedztwa, która o miłości myśli standardowo, jak większość przedstawianych nam w popkulturze „dziewczyn z sąsiedztwa”. Jej podejście jednak będzie musiało być porządnie zweryfikowane, kiedy spotka tytułowego Aleca Saltera. On do miłości podchodzi w zupełnie inny sposób, podkreślając znacznie jej cielesny wymiar. Weryfikacja jej dotychczasowego stylu życia nastąpi bardzo szybko, zwłaszcza że Alec jest bardzo pociągającą osobą, która tak naprawdę może bardzo mocno wpływać na otoczenie. Dziewczyna szybko przekona się o tym, co będzie stanowiło punkt wyjścia do wartkiej akcji.

Książka dobrze wywiązuje się z tego, czego oczekuje od niej czytelnik. Nikt chyba nie ma wątpliwości sięgając po tę książkę, że znajdą się tutaj pikantne wątki. Oczywiście, w książce jest ich bardzo dużo. Na szczęście nie sprawia to, że jest to główna oś fabularna książki. Przede wszystkim chodzi tutaj o  bohaterów i ich interakcje, które zostały przedstawione wiarygodnie. Chociaż bohaterowie mogą znaleźć masę swoich odpowiedników w szeroko pojętej popkulturze, to jednak z całą pewnością posiadają własne charaktery, które na szczęście także są wiarygodne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *