jak rozmieścić meble

Jak prawidłowo rozmieścić meble w swoim mieszkaniu

Wiele osób zastanawia się, jak prawidłowo ułożyć meble w pokoju. To naprawdę ważna kwestia, która wymaga kompetentnego podejścia do jej rozwiązania. Oczywiście teraz istnieje wiele programów komputerowych i wzorów, które pomogą w wygodnej aranżacji mebli. Jednak nie każdy może lub chce korzystać z takich programów. Dlatego zastanówmy się, jak uprościć zadanie prawidłowego rozmieszczenia mebli w pokoju.

Od czego zacząć?

Najpierw pomyśl o schemacie poruszania się po pokoju. Pamiętaj, że piękna, ale niewłaściwie umieszczona sofa lub stolik kawowy sprawi wiele niedogodności i utrudni swobodne poruszanie się po pomieszczeniu. Jednak nie popadaj w skrajności! Nie próbuj ustawiać wszystkich mebli wzdłuż ścian – to nudne. Eksperymentuj, aby uzyskać właściwą aranżację mebli w swoim pokoju!

Ergonomia

Wybierając miejsce na meble, należy wziąć pod uwagę zasady ergonomii. Każde pomieszczenie jest albo miejscem odpoczynku, albo przestrzenią funkcjonalną, więc powinno być w nim wygodne chodzenie / spanie / jedzenie / zabawa itp. Optymalnie szerokość korytarzy nie powinna być mniejsza niż 70cm.

Narysuj plan rozmieszczenia mebli

Pomyśl o odpowiednim rozmieszczeniu mebli, aby uprościć zadanie. Pozwala to uniknąć dalszego przestawiania ciężkich mebli z miejsca na miejsce. Dla większej wygody i lepszego zrozumienia, jak ustawić meble w pokoju, narysuj ręcznie plan o określonej skali. Zaznacz lokalizacje drzwi i okien, a także przełączników i gniazd. Jedynym niuansem jest to, że musisz znać dokładne wymiary mebli. W przeciwnym razie istnieje duże prawdopodobieństwo, że dany mebel nie będzie pasował do pomieszczenia.

Podział na strefy

Salon może łączyć zarówno miejsce do pracy, jak i jadalnię. Aby oznaczyć daną strefę, można wykorzystać elementy mebli (parawany, ścianki działowe, regały itp.) Lub elementy wystroju, na przykład dywaniki.

Oświetlenie

Oświetlenie odgrywa ważną rolę w prawidłowym ustawieniu mebli w pomieszczeniu. Używaj zarówno oświetlenia ogólnego, jak i akcentującego – dodaj lampy stołowe i ścienne.

Zwróć uwagę na wielkość mebli

Aby zaaranżować meble w małym pokoju: unikaj masywnych mebli; wybierz meble lekkie wizualnie i kompaktowe takie jak np. stoliki nocne na meb24.pl ; preferuj neutralne kolory i odcienie; nie zagracaj przestrzeni dużą ilością mebli i akcentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *