kapcie niemowlęce niebieskie

Kapcie do żłobka i przedszkola dla maluszków

Posyłając niemowlę do żłobka, a potem starsze dziecko do przedszkola, trzeba być świadomym pewnych wymogów technicznych obowiązujących w takich miejscach. Jednym z nich jest konieczność zapewnienia dziecku odpowiedniego obuwia, w którym będzie mogło spędzić całe godziny. W przypadku przedszkolaków sprawa jest nieco ułatwiona – większe dzieci o wiele lepiej reagują na noszenie butów. Jednak maluchy w żłobku, zwłaszcza gdy już raczkują albo uczą się chodzić, mają już zupełnie inne wymagania. Zapewnienie im właściwego obuwia może być więc problematyczne, chyba że sięgnie się po rozwiązanie, jakim są skórzane kapcie dla dzieci o uniwersalnym kroju.

Paputki do żłobka powinny być wygodne w noszeniu oraz lekkie

Nie mogą obciążać stopy i sprawiać, że stawianie kroków czy ogólnie poruszanie się będzie wymagało dużego wysiłku. Bardzo ważne jest to, aby podeszła miała dużą przyczepność – to istotne zwłaszcza tam, gdzie jest bardzo zróżnicowane podłoże, np. jednym miejscu wykładzina, w drugim parkiet, w trzecim płytki. Taka zmiana podłoża może sprawiać zwykłym ciapom duży problem w utrzymaniu się na jej powierzchni bez ślizgania. Kapcie skórzane z kolei doskonale poradzą sobie z każdym jego rodzajem. W szczególności warto zwrócić uwagę na modele typu soft sole, które są antypoślizgowe, ale jednocześnie pozwalają na swobodne wyczuwanie podłoża. Nie bez znaczenia pozostaje też kwestia estetyki takich paputków. Skóra pozwala na jej dowolne farbowanie, a przy tym doskonale trzyma kolor, który się nie wyciera i nie znika nawet po wielu miesiącach regularnego chodzenia w takich butach. Dostępne na rynku wielokolorowe modele można łatwo dopasować dla konkretnego dziecka, chociaż najbardziej praktyczne są kapcie w ciemniejszych barwach.

Kupując kapcie dla dzieci lepiej nie sugerować się wyłącznie ich ceną

Dobrej jakości obuwie będzie droższe niż azjatyckie zamienniki z tekstylnych materiałów, ale za to zdecydowanie bezpieczniejsze i wygodniejsze dla dziecka. A to przecież jego komfort ma tu zasadnicze znaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *