wyprawka szkolna

Nowy rok szkolny? Sprawdź co powinno znaleźć się w plecaku dziecka

Rozpoczęcie nowego roku w szkole lub przedszkolu to niekiedy spore zmartwienie dla rodziców. Trzeba zorganizować szkolną wyprawkę swojemu dziecku. Co powinno się w niej znaleźć? W dzisiejszym artykule przy współpracy z serwisem lalabu.pl zwrócimy na to szczególną uwagę.

Plecak lub torba

Od tego powinniśmy zacząć kompletowanie wyprawki szkolnej. Plecak bądź torba to swoista wizytówka naszego dziecka. Ten przedmiot będzie mu bowiem towarzyszył każdego dnia przez wiele godzin. Plecak powinien być schludny i wygodny w użytkowaniu. Im więcej przegródek w środku tym lepiej.

Piórnik

Piórnik ma za zadanie pomieścić wszystkie przybory szkolne (pióra, długopisy, linijki, markery itp.). Ważne aby piórnik był estetyczny, praktyczny i łatwy w zamykaniu oraz otwieraniu.

Przybory szkolne

Wykonywanie zadań powierzonych przez nauczyciela możliwe jest tylko i wyłącznie dzięki odpowiednim przedmiotom takim jak długopis, pióro, ołówek, linijka, kredki czy flamastry. Z tym zakupem można jednak się wstrzymać przez pierwsze dni od rozpoczęcia roku szkolnego. Nauczyciel powinien zwrócić uwagę na to, które przedmioty będą używane na jego lekcjach. Oczywiście podstawowe rzeczy do pisania i rysowania możemy kupić od razu.

Lunchbox

Nie każda szkoła zapewnia dzieciom wyżywienie w postaci obiadów. Większość dzieciaków musi przynosić do szkoły drugie śniadanie we własnym zakresie. Idealnie nadają się do tego lunchboxy, w których możemy wygodnie przenosić i przechowywać żywność. Dzięki lunchboxom możemy być pewni, że przygotowane dla dziecka śniadanie nie pogniecie się oraz nie pobrudzi innych przedmiotów znajdujących się w plecaku.

Termos

Ciepła herbata zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym z całą pewnością przyda się w szkole, na treningu czy podczas wycieczki. Dobry termos ze stali nierdzewnej pozwala na utrzymanie temperatury płynu przez kilka godzin. Na lato warto zaopatrzyć się w wygodne bidony. Warto zwrócić uwagę na to aby były one praktyczne oraz w 100% szczelne.

Książki

Oczywiście nie możemy zapomnieć o najważniejszym. Dobrane przez daną szkołę książki są niezbędne do rozpoczęcia zajęć i nauki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *