żaluzje fasadowe

Żaluzje do domu – modele fasadowe robią furorę na rynku

Dbanie o swoją prywatność jest naturalnym odruchem większości osób. Zwłaszcza prywatność domowego zacisza jest dla nas szczególnie ważna i robimy wiele rzeczy, aby jak najbardziej chronić się przed wścibskim wzrokiem obserwatorów. Dlatego w domach i mieszkaniach, ale też w budynkach firmowych czy instytucjonalnych, tradycją stało się montowanie różnych rolet albo żaluzji. Dodatkowo za montażem tych ostatnich przemawia fakt coraz wyższych temperatur panujących w Polsce, a żaluzje fasadowe Kraków dzięki swojej budowie i właściwościach izolacyjnych pozwalają znacznie ograniczyć nagrzewanie się pomieszczeń.

Ich zastosowanie jest bardzo szerokie i dotyczy budynków mieszkalnych oraz użyteczności publicznej, które mają np. bardzo duże okna lub inne przeszklenia

Montaż tradycyjnych żaluzji w takich miejscach jest oczywiście możliwy, ale nie wyglądają one wtedy zbyt estetycznie, a ich obsługa jest dość niewygodna. W przypadku modeli fasadowych, które cechują się lekkością konstrukcji, zewnętrznym montażem i możliwością zdalnego, automatycznego sterowania, takich problemów nie ma. Warto też zwrócić uwagę na inny atut, jaki posiadają żaluzje fasadowe. Cena jest bardzo atrakcyjna i nie nadwyręża portfeli inwestorów nawet w przypadku kupna żaluzji na wiele różnych okien. Dodatkowo tworzona przez nie izolacja ma duży wpływ na pracę klimatyzacji, ponieważ wychładza pomieszczenie i pomaga utrzymać w nim odpowiednią temperaturę. Atutem okazuje się też różnorodność elementów konstrukcyjnych wyróżniających żaluzje fasadowe. Montaż Kraków pozwala na ich umieszczenie w oknach wielkogabarytowych, ale też w małych okienkach dzięki temu, że lamele wykonywane są z elastycznego i plastycznego aluminium.

Dowolność kształtów – w przekroju S, C lub Z) – oraz szerokość lameli sięgająca zwykle nawet do około metra umożliwia ich zamontowanie na oknach, przeszklonych drzwiach i dachach

Wewnętrzne mechanizmy sterujące pozwalają natomiast na podłączenie żaluzji do systemów zdalnego, inteligentnego sterowania domem i automatyczne otwieranie lub ich zamykanie pod wybranym kątem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *